Les pod lupou

Dnes jsme uskutečnili první část celoročního projektu "Les pod lupou". Děti pracovaly ve skupinách. Na Radouči si každá skupina (posádka lodi) vybrala jeden strom. Ten bude pozorovat na podzim (to bylo dnes :) ), v zimě a na jaře. Dnes děti zjišťovaly obvod kmene, koruny, výšku stromu, ve třídě vypočítáme přibližný věk stromu. Všímaly si barev stromu a jeho okolí - vytvořily lesní paletu. Také pozorovaly živočichy a rostliny na svém území (a v různých lesních patrech), zaznamenávaly zvuky a vůně lesa. Záznam z dnešního dne bude po zpracování k nahlédnutí ve třídě. Děti práce i pozorování bavilo (hlavně měření, lupy a dalekohledy...). Musí se ještě naučit více spolupracovat ve skupině. Fotografie vybraných stromů naleznete ve fotogalerii.