Před nástupem do mateřinky

Milí rodiče,
máme radost, že jste se rozhodli své dítě přihlásit právě k nám.
Pokud máte potřebu se na cokoliv zeptat, můžete paní učitelky zastihnout ve školce vždy do 16:00 hod.

1. den ve školce (září)

• V tento den má naše škola slavnostní zahájení školního roku na hřišti, které začíná v 7:50 hod.
  • Je připraveno hlavně pro naše nové žáky prvňáčky, ale mateřinka tento akt sdílí s námi a vítáme tedy i naše nejmenší. Můžete být při tom s námi.
  • Ráno přijďte v klidu, s dobrou náladou, ať vaše dítě dobře nastartujete. Vše potřebné proberte s p. učitelkami, domluvte se na pobytu vašeho dítěte během prvních dnů.

Adaptace dětí v novém prostředí

• umožněte svým dětem, aby si na pobyt ve školce zvykaly POZVOLNA, pokud máte možnost, doporučujeme, aby děti, které budou spávat, chodily v prvních dnech po obědě. Vše je na zvážení rodičů, každé dítě je jiné, ale první hodiny bez maminky, v cizím prostředí budou pro děti dlouhé.
  • Pokud děti, které jsou velmi závislé na rodičích, ihned první den spí, většinou už do školky další dny nechtějí a chodí s pláčem. Na druhou stranu vítáme pravidelnou docházku a všem rodičům doporučujeme, neodhlašovat děti z důvodů počátečních problematických příchodů. Spoluprací rodičů s učitelkami určitě vše zvládneme!
  • Mluvte s námi o vašich dětech.

Děti by měly umět :)

• samy se obléknout,obout si boty a bačkory
  • samostatně se najíst (lžící děti 3 - 5, příborem děti od 5 let)
  • obsloužit se samostatně na toaletě